Méně je někdy více.

Veselé Vánoce 2016

24. prosince 2016 v 14:35 | Michal Trlica |  Aktuálně
Vážení přátele, kolegové modeláři, reenactoři, zájemci o vojenskou historii, sběratelé, umělci a všichni, kteří zachováváte přízeň mému blogu. Po roce se tu opět (snad) ve zdraví scházíme. Dovolte mi opět, abych se pokusil o sepsání takového shrnutí roku, který nám pomalu, ale jistě končí a na závěr připojil krátké přání.
Náš stromeček letos změnil pozici, jinak je ale téměř identický...


Před okamžikem jsem si dočetl svůj článek z minulého roku a s nesmírnou radostí musím kostatovat, že se mi konečně podařilo něco zvrátit. Ale postupně.
Začátek roku byl náročný, nejprve maturitní ples, který jsem musel sledovat střízlivýma očima a já měl nezadržitelný pocit, že vstupuji do dalšího pekelného roku. Následovala operace žlučníku a zotavování. Tou dobou se začala situace pro mě lehce zlepšovat. Řekl bych, že úplně se to zlomilo v dubnu, kdy jsem se zúčastnil první vojenskohistorické akce a sice v Kyjově. Možná si ještě pamatujete můj dvoudílný článek o této akci. Zde bych rád poděkoval Daliborovi s Vlkem, protože nic podobného jsem už dlouho nezažil. Bohužel, naše setkání na letošním Tovačově se nedalo uskutečnit. Nicméně získal jsem diváckou cenu za figurku v měřítku 1:6.
Následovalo ale prozření do reality, a sice státní maturitní zkouška. Během tohoto procesu, a především v průběhu praktické zkoušky se projevilo přátelství a důvěra mzei mnou a několika dalšími členy naší laboratorní skupiny. Díky Evžen a Filip! Ještě před úplným ukončením střední školy jsem ale dokázal trošku pošlapat jedno velké přátelství, které pro mě mnoho znamená. Přátelství mezi mnou a Hančou. Naštěstí, po dlouhém vnitřním boji se svou vlastní debilitou jsem to snad dkoázal nějakým způsobem odčinit.
V den předávání maturitních vysvědčení jsme se také s Daliborem odebrali na další akci, tentokrát Vlkoš a já tam odjížděl pln očekávání a také jako partyzán s maturitou, a ještě s vyznamenáním! Ani jeden z nás na tuto akci nevzpomíná jako na nějaký akt hrdosti, viď Dalibore :D Nikdo tam nebyl, a celá Břeclav to stejně ví, neuvěřitelné... No ale žít se musí na plno!!!
Hned po Vlkoši mě čekalo přijímací řízení na vysokou školu. Ke studiu Speciální pedagogiky - Dramaterapie bylo krom testu nutno složit i talentovou zkoušku. Vybral jsem si Otčenáš z muzikálu Les Misérables. Ano, nezazpíval jsem jako Jan Ježek, nicméně s plným počtem bodů jsem byl přijat. Zde bych chtěl poděkovat právě panu Ježkovi, který ve mě zažehnul zapálení pro divadlo a muzikál. Tím mi otevřel bránu k lepším zítřkům.
Během prázdnin jsem zažil dalších pár hezkých akcí, za povšimnutí stojí Morava Open, příjemná rodinná modelářská soutěž s několika cenami, lidmi v dobových stejnokrojích a sbírkami autoveteránů. Úžasné dva dny: díky Lídě, Janče a pořadatelům soužěže. Škoda je, že Slavonice nevyšly.
Strach z vysoké školy záhy vystřídala radost a nadšení. "Dramaťáci" jsou holt super lidi a jsou pro každou špatnost. Krom toho jsem našel něco, co jsem už dlouhou dobu neměl, takové množství úžasných spolužáků se stejnými zájmy. Spolužačka milující Bídníky? Splněný sen, k tomu dalších pár se zájmem v historii, zbraních a druhé světové válce, sám jsem tomu nevěřil.
Úvodní kurz Dramiky v Herolticích byla další úžasná akce letoška a přezpívání celých Bídníků s Vivi jednoho večera bylo zlatým hřebem celého výcviku. Nedokážu si ani vybavit všechny ty úžasné momenty, kdy jsme se smáli a také brečeli.
V současností stojím uprostřed prvního zkouškového období - celkem rána po celém semestru nicnedělání... Nicméně budu dělat vše pro to, abych se nenechal vyhodit. To by bylo velmi zlé. A i kdby k tomu náhodou došlo, mám několik nových přádel, se kterými bych se mohl vidět i mimo školu.
A na poli modelů? Zde je to malinko slabší. Během začátku roku se mi podařilo dokončit diorámu Wenn die Soldaten, která je v mé vitríně dosud nepřekonaná, a také sklidila pár pozitivních ohlasů. O něco méně se mi povedlo pokročit na modelu Pz. IV H od Academy a také jsem částečně splnil svou vizi vytvoření modelů z období první a druhé republiky československé.
Doufám tedy, že letošní Tovačov bude úspěšnější v tom, že se náš malý klub setká a představí svou tvorbu.
Dovolte mi nyní všem vám popřát klidné prožití vánočních svátků a novoročních oslav, mnoho úspěchů v osobním, studijním i pracovním životě a také pár těch dárků pod stromečkem, ale mějme na paměti, že materiálno není vše. A také vám přeji pohodu a několik skutečných přátel, kteří vás vždy podrží. Jsem rád, že několik takových lidí mám, a zvláště vám přeji jen to nejlepší.
Michal Trlica
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia | © grafika.blog.cz Mia | © grafika.blog.cz | Web | 24. prosince 2016 v 14:43 | Reagovat

stastne a vesele:)

2 Dinom2 Dinom2 | 24. prosince 2016 v 15:51 | Reagovat

Opět jsi to krásně shrnul, moc rád si čtu takové články od tebe. Tenhle rok jsi měl opravdu zajímavý, první reenactorská akce, přijímání na Vš. Ale zvládnul jsi ho obstojně, držím palce a i tobě přeji veselé vánoce a štastný nový rok plný ještě více uspěchů ! :-)

3 Erich Topp Erich Topp | 24. prosince 2016 v 16:41 | Reagovat

I tobě šťastné a veselé bratře, snad si příští rok spolu zas vypijeme a zastřílíme :-D

4 Michal Michal | Web | 26. prosince 2016 v 22:58 | Reagovat

Díky moc všem! :-)

[2]: Zas to s těmi úspěchy nepřehánějme :D

[3]: V to pevně věřím Herr Topp!!! Bez toho by můj život neměl žádného smyslu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama