Méně je někdy více.

Dragon Action Figures

"Ich glaube... Ich brauche Hilfe!"

23. května 2016 v 15:25 | Michal Trlica

"Myslím... Že potřebuju pomoc!"

V poslední době jsem vůbec neměl chuť věnovat se modelům. Tím myslím dobu zhruba od začátku roku, po Kyjovu jsem se pustil především do činnosti na poli Reenactingu, a do modelů se mi také vůbec nechtělo. Až teď, mezi jednotlivými částmi maturity se mi chuť k tvorbě trochu vrátila. Především v odvětví figur v měřítku 1:6. A tak jsem z vitríny vytáhnul asi dva roky stále nedokončený projekt a vrhnul se na něj. A vskutku tentokrát jsem to dotáhnul až do konce. Jde o figuru německého vojína od polní kuchyně, který připravuje brambory do guláše. Jediným průmyslově vyrobeným zbožím ve vinětě je figura firmy Dragon s novýma rukama od firmy DiD, lahve a kbelík. Vše ostatní jsem zhotovil svépomocí. Myslím, že to nedopadlo úplně nejhůře, nicméně opět jsem pár věcí úplně nezvládnul. Především brambory, ostrouhané jsou příliš žluté a ty v pytli vypadají spíše jako ohořelé kamení, ale co už... Pro příště budu vědět, že používat Fimo hmotu není nejlepší nápad, protože se na ní začne vytvářet bílý povlak, který se těžko odstraňuje a pokud se rozhodnu zapečené výrobky barvit akrylovými barvami po čase zlesknou. Netuším proč, ale je to bohužel tak... Takže příště raději Milliput, který jsem použil na okurky.
Ale nyní foto:
Pokus o něco jako historickou fotografii. Myslím, že to není uplně špatné...

Doplňky pro Feldküche (1. část) 1:6

15. prosince 2013 v 15:55 | Michal Trlica
Návod pro výrobu doplňků německé polní kuchyně: http://michalovy-figury.blog.cz/1312/doplnky-pro-feldkuche-1-cast
Hotový pytel

Unterfeldwebel Hans "Adler" Augen

7. prosince 2013 v 12:25 | Michal Trlica
Figura je dokončena, a nyní se s Vámi podělím o několik fotografií, a tipů při patině figur v měřítku 1:6.
Dobová fotografie. Situace je taková, že Unterfeldwebel Augen vede své muže do útoku, západní fronta, začátek roku 1945.

Příběh Hanse Augena

15. září 2013 v 13:39 | Michal Trlica
Někteří mí čtenáři se již nemohli dočkat nového článku, ale bohužel nemám, co byh mohl zveřejnit. Pracuji teď na patině figury 1/6 od firmy Dragon. Protože teď víc píšu než modelařím, rozhodl jsem se sebrat své životní zkušenosti, a sepsat příběh Hanse "Adlera" Augena. Je trochu delší, ale snad se bude líbit. Prosím komentujte, tady, nebo na figurách. Odkaz: http://michalovy-figury.blog.cz/1309/pribeh-hanse-augena.
Malá ochutnávka, až bude figura dokončená, napíšu větší článek s detailními fotkami.

Unteroffizier Rolf Steiner

31. prosince 2011 v 12:13 | Michal

Steiner je legenda, ale pro chlapy je poslední nadějí, ale popravdě je to velmi nebezpečný muž.

kapitán Kiesel

Věnováno památce Jamese Coburna

James Coburn (*31.8.1928 +18.11.2002) jako Rolf Steiner ve filmu Sama Peckinpaha Železný kříž.

Axel Haas, Wehrmacht sniper-Schütze

22. června 2011 v 16:42 | Michal
Jak napovídá název článku, na Modellbrně jsem si koupil také tuto akční figuru se slevou 40%, inu pěkně se mi ta sbírka rozrůstá. Ale teď k němu: Jmenuje se Axel Haas, tentokrát je od Wehrmachtu konkrétně od 980. granátnického regimentu, 272. pěchotní divize a svou přesnou muškou svým Mauserem 98k s puškohledem trápil americké vojáky v roce 1944 ve Falaise ve Francii.
A teď si užijte foto:

Plně nadupaná krabice.

Heinz Schmidt-Rottenführer LAH Panzergrenadier

26. prosince 2010 v 10:05 | Michal
Pod stromečkem byla mezi jinýmy dárky i tato akční figura. Jmenuje se Heinz Schmidt a má hodnost Rottenfuhrer.
Foto:
Heinz 1
Obsah krabice.

Rudolf Geisler-Untersturmführer Totenkopf Division

30. června 2010 v 16:28 | Michal
Jako dárek za vysvědčení jsem si vybral akční figuru firmy dragon Rudolfa Geislera. Tyto figury jsou v měřítku 1/6, většinu vybavení mají vyrobenu z materiálů jako ve skutečnosti. Jenom zbraně a těla jsou plastová. Všechny klouby figur jsou pohiblivé a ze zbraní jde vyjmout zásobníky a dají se natahovat. Ale teď už foto:ruda
Obsah krabice
 
 

Reklama