Méně je někdy více.

Uniformy,medaile, odznaky...

Die Medaille Winterschlacht im Osten 1941/42

22. července 2013 v 15:00 | Michal Trlica

Tento článek není propagací jakékoli ideologie, která potlačuje lidská práva a svobody. Všechny vyobrazené předměty jsou součástmi seriózní soukromé sbírky.

V dnešním článku se pokusím velmi stručně popsat medaili za zimní tažení z let 1941/42.
Vyznamenání s dekretem.

Uniforma M40 (letní verze)

18. července 2013 v 14:00 | Michal Trlica

Tento článek není propagací jakékoli ideologie, která potlačuje lidská práva a svobody. Všechny vyobrazené předměty jsou součástmi seriózní soukromé sbírky.

Téměř rok už je součástí mé sbírky i tato replika německé polní blůzy M40. Mělo by jít o odlehčenou verzi, která byla používána v oblastech s vyšší teplotou, jako je Itálie, nebo i některé části Ruska. V současné době se dá za cenu okolo 2000 Kč sehnat kvalitní replika jakéhokoli saka z výstroje Wehrmachtu či SS. Od M36 až po M44 v různých úpravách. Já jsem využil schopností mé babičky, a ta mi za necelý týden ze staré košile z výstroje ČSLA ušila tento kousek. Uznávám, že s počiny některých výrobců se to nedá srovnávat, ale myslím, že mezi nejhorší také nepatří. Navíc je úplně zadarmo, když tedy nepočítám ošití a knoflíky.
Foto:
Celkový pohled. Nad pravou náprsní kapsou mi ještě schází orel Wehrmachtu.

Eisernes Kreuz II. Klasse (1939)

15. července 2013 v 16:00 | Michal Trlica

Tento článek není propagací jakékoli ideologie, která potlačuje lidská práva a svobody. Všechny vyobrazené předměty jsou součástmi seriózní soukromé sbírky.

15.7. 1943 získal Leutnant Georg Bose železný kříž 2. třídy. Jelikož jeden vlastním, rozhodl jsem se jej k této příležitosti ukázat Vám, čtenářům mého blogu.

Železný kříž byl předáván spolu s listinou, která potvrzovala udělení řádu.

Moje uniforma Kriegsmarine-U-Boot Oberleutnant zur See (U96)

14. července 2012 v 19:05 | Michal

Předměty zde vyobrazené neslouží k propagaci fašismu ani jiných ideologií, které potlačují lidská práva a svobody, ale výhradně pro sběratelské účely.

Tak jsem se rozhodl že sem na blog dám i fotky několika uniforem které vlastním. Nic z toho není originál, vlastně je to z větší části spíše samodomo. Víte, vždycky jsem chtěl mít uniformu Wehrmachtu, nejlépe krásnou M36ku v hodnosti Leutnant...snad se mi to časem splní ;-). Tady v tomto článku se podíváme na moji uniformu pro posádky německých ponorek. Bylo by to jednoduché, protože námořníci na ponorkách nosili většinou civilní košile či svetry, ale já jsem prostě musel mít bojovou uniformu... Nevím úplně na beton jistě zda je to správně ale na Googlu jsem našel ponorkovou košili s naprosto stejným střihem jako je ta moje, ale barva bude asi trochu jinde... To je mi jedno, já ji mám jen tak pro radost, na takovéto domácí nošení :D. Při sledování filmu Das Boot od Wolfganga Petersena jsem se zamiloval do ponorky U96, které velel Heinrich Lehmann Willenbrock. A tak tato uniforma vznikla.
Sestřih
Takže až se přiženou kritici co všechny takovéto uniformy vlastní a nejlépe pak originály by měli vědět že to není žádná 100% replika, do KVH a na ukázky bojových akcí. Prostě je jen tak pro radost.
 
 

Reklama